Smacznie i wielokulturowo na Targówku Fabrycznym Drukuj

Smacznie i wielokulturowo na Targówku Fabrycznym

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy we współpracy z Cafe Sąsiad oraz Stowarzyszeniem Obrony Pozostałości Warszawy „Kolejka Marecka” uzyskała środki finansowe z Funduszu Animacji Kultury 2018 na realizację projektu rewitalizacyjnego pt. „Smacznie i wielokulturowo na Targówku Fabrycznym”. Będzie odbywał się on w formie spotkań, w trakcie których mieszkańcy naszej Dzielnicy wspólnie poznają smaki kuchni wielokulturowej oraz zgłębią historię lokalną.

Spotkania będą przeprowadzane w różnorodnej formie: warsztatów kulinarnych podczas których odbędzie się degustacja wspólnie przygotowanych potraw, warsztatów fotograficznych, spaceru z varsavianistą, odczytu prezentującego kulinarne tradycje Targówka. Zwieńczeniem projektu będzie wernisaż wystawy – pierwszej na Targówku plenerowej, wielokulturowej książki kucharskiej.

Termin realizacji projektu zaplanowany jest od kwietnia do listopada 2018 roku, a miejscem jego realizacji jest obszar Targówka Fabrycznego.

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach projektu „Smacznie i wielokulturowo na Targówku Fabrycznym”, które odbędzie się 15 września br. o godz. 11.00 w Cafe Sąsiad przy ul. ks. Ziemowita 16. W programie: warsztaty kulinarne, warsztaty fotograficzne i degustacja przygotowanych potraw.

IBUK Libra

DKK na Targówku