"Odjazdowy Bibliotekarz" - rowerowy rajd ulicami Targówka Drukuj

Odjazdowy Bibliotekarz  - rowerowy rajd ulicami Targówka

Biblioteka Publiczna na Targówku planuje po raz kolejny włączyć się do Ogólnopolskiej Akcji „Odjazdowy Bibliotekarz”, organizując 12 maja (sobota) rowerowy rajd bibliotekarzy, czytelników i sympatyków biblioteki ulicami Targówka. Partnerami wydarzenia będą Stowarzyszenie Obrony Pozostałości Warszawy „Kolejka Marecka”  oraz PGR Bródno, a honorowy patronat nad akcją obejmie Burmistrz Dzielnicy Targówek - Pan Sławomir Antonik.

Z uwagi na fakt, że znakiem rozpoznawczym akcji jest pomarańczowa koszulka, organizatorzy będą ubrani w koszulki tego koloru. Nad bezpieczeństwem i należytym porządkiem przejazdu ulicami naszej Dzielnicy czuwać będą funkcjonariusze Policji i Straży Miejskiej.

Tegoroczna trasa rajdu – około 17 km - prowadzić będzie do wybranych miejsc ważnych dla Targówka znajdujących się na Targówku Fabrycznym, Zaciszu i Elsnerowie. Mają one ukazać i przybliżyć ciekawą historię naszej Dzielnicy, między innymi przypominając wydarzenia, bohaterów i miejsca pamięci. Opowie o nich Pan Krzysztof Gajda, varsavianista ze Stowarzyszenie Obrony Pozostałości Warszawy „Kolejka Marecka”. Co oczywiste w rocznicowym roku 2018, wiele z przekazywanych uczestnikom rajdu treści nawiązywać będzie do tematyki związanej ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości.

Start rajdu przewidywany jest na godzinę 10.00 spod Czytelni Naukowej nr I (ul. Św. Wincentego 85). Przybycie na metę do PGR-u Bródno planowane jest na  godzinę ok. 13.00, gdzie zorganizowane zostanie dla uczestników rajdu spotkanie integracyjne przy ognisku połączone ze wspólnym pieczeniem kiełbasek. Tam również będzie przeprowadzony quiz dla najmłodszych dotyczący wiedzy o Targówku oraz pokaz pierwszej pomocy. Odbędzie się także wolna wymiana książek – Bookcrossing.

W tegorocznym rajdzie swój udział już zgłosili harcerze z 73 Warszawskiej Wodnej Drużyny Harcerskiej „Czartak” działającej przy Szkole Podstawowej nr 285 im. Jana Marcina Szancera.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej Dzielnicy „od juniora do seniora” do udziału w akcji.

IBUK Libra

DKK na Targówku