Z teatrzykiem Kamishibai przez pokolenia Drukuj

Plakat Z teatrzykiem Kamishibai przez pokoleniaSerdecznie zapraszamy na spotkania promujące bajki stworzone w ramach projektu „Z teatrzykiem Kamishibai przez pokolenia” 26 listopada o godz.17.30 do Naszego Klubu przy ul. Zamiejskiej 1 oraz 27 listopada o godz. 11.00 do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 12 przy ul. Kuflewskiej 6.

Bajki napisali i zilustrowali mieszkańcy Targówka podczas warsztatów pisarskich i ilustratorskich prowadzonych pod okiem doświadczonego twórcy lokalnego - pani Agnieszki Kazały, pisarki i graficzki, z Wydawnictwa Literackiego Białe Pióro. Warsztaty prowadzone były na obszarze Targówka Mieszkaniowego w pomieszczeniach miejsca aktywności lokalnej Nasz Klub.

Warsztaty pisarskie i ilustratorskie oraz wydanie 14 bajek w postaci kart narracyjnych do teatrzyku Kamishibai 1 zrealizowane zostało przez Bibliotekę Publiczną w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy w partnerstwie z Naszym Klubu i sfinansowane zostało w Funduszu Animacji Kultury 2018.

____________
1 Kamishibai wywodzi się z Japonii (jap. kami – papier, shibai – sztuka) i jest metodą czytania, która posługuje się planszami z obrazkami i tekstem (książka obrazkowa) oraz drewnianą skrzynką, będącą swoistym parawanem, w której przedstawiane są opowiadania, bajki. Dlatego Kamishibai nazwany jest również teatrem obrazkowym bądź teatrem ilustracji.

IBUK Libra

DKK na Targówku