Z teatrzykiem Kamishibai przez pokolenia Drukuj

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy we współpracy z klubem osiedlowym Nasz Klub RSM Praga, Osiedle „Generalska” realizuje projekt rewitalizacyjny pt. „Z teatrzykiem Kamishibai przez pokolenia”. Środki finansowe na jego wykonanie pozyskane zostały z Funduszu Animacji Kultury.

W ramach projektu odbywają się spotkania sąsiedzkie w formie warsztatów pisarskich oraz warsztatów ilustratorskich, pod okiem doświadczonego twórcy lokalnego - pani Agnieszki Kazały, pisarki i graficzki. Projekt zakłada stworzenie przez mieszkańców naszej Dzielnicy historyjek obrazkowych do krótkich tekstów przeznaczonych dla dzieci młodszych. Historyjki te zostaną wydane w postaci książek obrazkowych, które przedstawiane będą w teatrzyku Kamishibai.

Kamishibai wywodzi się z Japonii (jap. kami – papier, shibai – sztuka) i jest metodą czytania, która posługuje się planszami z obrazkami i tekstem (książka obrazkowa) oraz drewnianą skrzynką, będącą swoistym parawanem, w której przedstawiane są opowiadania, bajki. Dlatego Kamishibai nazwany jest również teatrem obrazkowym bądź teatrem ilustracji.

Założeniem finalnym projektu będzie promocja książek, poszczególne bajki będą przedstawiane dzieciom w teatrzyku Kamishibai podczas spotkań zarówno w Naszym Klubie jak i w Bibliotece Publicznej na Targówku.

Termin realizacji projektu zaplanowany jest od kwietnia do listopada 2018 roku, a miejscem jego realizacji jest obszar Targówka Mieszkaniowego.
Jeśli ktoś chciałby spróbować swoich sił, serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie!

Informacje dotyczące możliwości uczestnictwa w warsztatach udzielane są pod nr tel. Naszego Klubu: (22 ) 679-58-52, pod adresem e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. oraz na stronach internetowych: www.multibiblioteka.waw.pl , www.rsmpraga.pl

 
 

IBUK Libra

DKK na Targówku

 

Dyskusje na temat...

   

WPEK

wpek

Facebook

   

Instytucje

   

`