Marzec w BD53 Drukuj

Bohaterami marcowych zajęć w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 53 przy ul. Bazyliańskiej 6 były zwierzęta. Marzec w BD53Zapoznaliśmy dzieci z Przedszkoli „Z Serduszkiem” i z „Dziecięcego kącika” z twórczością A. Lobla – autora, który podbił miliony serc na całym świecie. Napisane przez niego opowiadania o przygodach Żabka i Ropucha cieszą się dużą popularnością wśród naszych najmłodszych czytelników.

Przedszkolakom również przypadły do gustu. Poza tym zaprezentowaliśmy też inne książki z żabami w roli głównej. Dzieci miały mnóstwo pytań. Chętnie wysłuchały ciekawostek i piosenek o tych płazach. W kąciku plastycznym wykonały żabki z origami kółkowego.

W drugiej połowie miesiąca czytaliśmy dzieciom nie tylko opowiadania, lecz także wiersze o zwierzętach. Ponadczasowe utwory Jana Brzechwy z książki pt. „Zwierzyniec” wzbudzały salwy śmiechu, podobnie jak wiersze ze zbioru Agnieszki Frączek pt. „Słoń na hulajnodze”. Przedszkolaki ochoczo rozmawiały o zwierzętach mieszkających na wsi, a także o domowych i takich, które możemy spotkać w ogrodach zoologicznych. Przeglądanie książek o najrozmaitszych przedstawicielach świata fauny dostarczyło naszym małym gościom wielu wrażeń.

Bibliotekę odwiedzili także uczniowie klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej nr 275. Podczas zajęć o Wielkanocy omawialiśmy świąteczną symbolikę i zwyczaje. Dzieci dzieliły się również swoimi pomysłami na malowanie pisanek, a następnie obejrzały filmik o różnych sposobach ozdabiania jajek wielkanocnych. Pod koniec spotkania wysłuchały opowiadania o kruku Skarpetce pt. „Niezwykła pisanka”.

W marcu odwiedził nas po raz kolejny aktor Teatru Rampa Maciej Gąsiorek. Poprowadził 2-godzinne zajęcia głośnego czytania. Wspólnie z dziećmi zachwycał się m.in. przygodami Neli – Małej Reporterki, Koziołka Matołka i Baltazara Gąbki.

start1 stop1 bwd1 fwd1

IBUK Libra