Warsztaty społeczno-literackie w BD65 Drukuj

1 lutego gośćmi Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 65 byli: panie Anna Sadowska i Grażyna Sobieska - Szostakiewicz - trenerki szkoleniowe Polskiego Towarzystwa Pedagogów i Animatorów KLANZA wraz z wolontariuszkami oraz uczniowie czwartej klasy ze Szkoły Podstawowej nr 285. Spotkanie przeprowadzone zostało w oparciu o tekst literacki „Pięciu Nieudanych”.

Uczniowie podzieleni na grupy, których liderkami były wolontariuszki, wykonywali zadania wyznaczone przez Panie trenerki dotyczące scharakteryzowania bohaterów książki oraz dostrzeżenia i wskazania ich zalet. Sporządzili również ilustracje przedstawiające owych pięciu Nieudanych. Zajęcia zachęciły uczestników do przemyśleń na temat postrzegania innych ludzi i siebie oraz tolerancji wobec inności.

Serdecznie dziękujemy paniom Annie Sadowskiej i Grażynie Sobieskej - Szostakiewicz oraz wolontariuszkom za przygotowanie i przeprowadzenie warsztatów a czwartoklasistom za aktywny w nich udział.

c1
c2