Grudzień w BD53 Drukuj

W ostatnim miesiącu roku przeprowadziliśmy zajęcia o św. Mikołaju i tradycjach Bożego Narodzenia. OdwiedziłyGrudzień w BD53 naszą Bibliotekę dzieci z Przedszkoli „Z Serduszkiem” i z „Dziecięcego Kącika”, a także uczniowie ze Szkół Podstawowych nr 99 i 275.

Dla grup przedszkolnych przygotowaliśmy prezentację o uwielbianej przez wszystkich brodatej postaci rozdającej prezenty, a dla szkolnych – o świątecznych zwyczajach, takich jak dwanaście wigilijnych potraw.

Podkreślaliśmy, że świetnym podarunkiem, który – mamy nadzieję – pojawił się również pod choinkami naszych małych gości jest książka. Poza tym przekonywaliśmy, że warto w tym wyjątkowym czasie wypożyczać z biblioteki książki o tematyce świątecznej, by dzięki nim wyjątkowe zimowe dni stały się jeszcze bardziej urokliwe w cieple domowego ogniska.

Podczas zajęć czytaliśmy dzieciom opowiadania m.in. o odważnym kocie Mikołaja, śwince Peppie, świętach Pana Misia i przygodach krowy Matyldy. Oglądaliśmy również bajki rozgrywające się w zaśnieżonej scenerii. Nie zabrakło oczywiście śpiewania kolęd i piosenek o tematyce zimowej.

Wszyscy, którzy nas odwiedzili, dostali w prezencie kartki świąteczne do pokolorowania.

start1 stop1 bwd1 fwd1

IBUK Libra