„Pod jedną (wspólną) gwiazdką, czyli plastycznie i apetycznie” – projekt sąsiedzki Drukuj

W sobotę 9 grudnia w Naszym Klubie przy ul. Zamiejskiej 1 odbyły się warsztaty„Pod jedną (wspólną) gwiazdką, czyli plastycznie i apetycznie” – projekt sąsiedzki rodzinne z przygotowania pierogów. W świątecznej atmosferze uczestnicy spotkania wymieniali się przepisami na najlepsze ciasto pierogowe oraz ciekawe farsze. Mali i duzi lepili pierogi, nadziewając je soczewicą z boczkiem, kapustą z grzybami, serem, jabłkiem oraz nadzieniem na ruskie. Przygotowane pierogi na miejscu gotowano, a później wspólnie degustowano.

Dzieciom najbardziej smakowały te z nadzieniem serowym podane z własnoręcznie ubitą śmietaną i kolorowymi posypkami. Dorośli najczęściej rozpływali się nad zaskakującym smakiem tych z soczewicą, okraszonych podsmażoną cebulką. Każdy starał się spróbować kilku rodzajów potrawy. Każdy z uczestników dostał kilka pierożków na wynos, co było ukoronowaniem przedsięwzięcia.

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 12 udostępniła książki o tematyce kulinarnej z których przygotowana została wystawka.

Biblioteka Publiczna na Targówku we współpracy z Naszym Klubem pozyskała środki finansowe na realizację projektu pod nazwą „Pod jedną (wspólną) gwiazdką, czyli plastycznie i apetycznie” w ramach VIII edycji konkursu ogłoszonego przez Stowarzyszenie Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL.

 

1
10
11
12
13
14
15
16
2
3
4
5
6
7
8
9
start1 stop1 bwd1 fwd1

 

 
 

IBUK Libra

DKK na Targówku

 

Dyskusje na temat...

   

Wyróżnienie WPEK

wyróżnienie wpek

Facebook

   

Instytucje

   

`