Warsztaty czytelnicze w BD65 Drukuj

W listopadzie gośćmi Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 65 byli:
panie Anna Sadowska i Grażyna Sobieska - Szostakiewicz - trenerki szkoleniowe Polskiego Towarzystwa Pedagogów i Animatorów KLANZA wraz z wolontariuszkami oraz uczniowie piątej klasy ze Szkoły Podstawowej nr 285. Spotkanie przeprowadzone zostało w oparciu o teksty literackie „Zawiłości miłości” Doroty Gellner, „Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek” Pawła Beręsewicza, „Zakochałem się w Milenie” Pera Nillsona.

Uczniowie podzieleni na grupy, których liderkami były wolontariuszki, wykonywali zadania wyznaczone przez Panie trenerki – odgadywali nazwy uczuć na podstawie przedstawionych scenek przez poszczególne zespoły. Przygotowywali także poradnik dla zakochanych: wskazówki co robić, aby zdobyć serce sympatii.

Zajęcia zachęcały uczestników do przemyśleń na temat odczuwania emocji i uczuć oraz postrzegania innych ludzi i siebie.

Serdecznie dziękujemy Paniom Annie Sadowskiej i Grażynie Sobieskiej- Szostakiewicz oraz wolontariuszkom za przygotowanie i przeprowadzenie warsztatów a piątoklasistom za aktywny w nich udział.

c1
start1 stop1 bwd1 fwd1