Tydzień Wolontariatu w W37 Drukuj

W Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 37 prezentujemy wystawę przybliżającą trwający od 5 do 12 grudnia Tydzień Wolontariatu. Celem Tygodnia jest promowanie idei wolontariatu. Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy uczestnicy w realizacji projektu „Ochotnicy warszawscy”, którego celem jest rozwój i promocja idei wolontariatu w Warszawie. Program jest pierwszym tego rodzaju kompleksowym działaniem dotyczącym wolontariatu w bibliotekach realizowanym na terenie m.st. Warszawy.

Wolontariat to wydawanie posiłków bezdomnym, ale też pomaganie chorym w szpitalach, czytanie chorym książek i rozmawianie z nimi. To też wychodzenie z psami ze schroniska na spacery, obsługa różnego rodzaju imprez i festiwali. Wolontariat to dobrowolna aktywność na rzecz innych: na rzecz ludzi, organizacji pozarządowych, klubów sportowych, czy nawet zwierząt. Wolontariuszem może być właściwie każda osoba. Wystarczą chęci. Można być wolontariuszem w wielu dziedzinach, m.in. w sporcie, kulturze, edukacji. Istnieje wolontariat szkolny, pracowniczy, wolontariat w organizacjach pozarządowych, w Caritasie, w harcerstwie, przy WOŚP.

Przy okazji składamy wszystkim wolontariuszom najlepsze życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza - obchodzonego 5 grudnia! Jesteście mocą wielu wspaniałych inicjatyw!

Dziękujemy.

IBUK Libra