„Każdy jest wyjątkowy” - spotkanie autorskie z Wojciechem Widłakiem w BD12 Drukuj

We wtorek 28 listopada do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 12 przyszedł uśmiechnięty, „Każdy jest wyjątkowy” -  spotkanie autorskie z Wojciechem Widłakiem w BD12stateczny pan w meloniku na głowie i w muszce pod szyją, w ręce trzymał trochę dziwną, bardzo starą walizkę pełną niesamowitych tajemnic… Kto nie miał przyjemności spotkać tego uroczego człowieka niech żałuje albo niech przeczyta serię książek o „Wesołym Ryjku” i „Panu Kuleczce”, bo panem tym był nie kto inny jak… Wojciech Widłak - pisarz tworzący książki dla dzieci, znany szczególnie dzięki serii o Panu Kuleczce.

Z wykształcenia specjalista ds. stosunków międzynarodowych, wieloletni redaktor miesięcznika „Dziecko", w którym zadebiutował jako autor opowiadań dla dzieci w 1998. Ma w dorobku około trzydziestu książek. Za swoją twórczość otrzymał wiele nagród i wyróżnień.

Podczas spotkania dzieci poznały zawartość tajemniczej walizki i brały udział w wielu zabawach. Wśród nich były: worek pomysłów, zagadki, gry słowne i zabawy w skojarzenia pobudzające dziecięcą wyobraźnię. Czy wiecie, że muszelka może być miseczką, górą albo żółwiem? Nie, to spróbujcie ruszyć głową i uruchomić wyobraźnię. W trakcie imprezy wysłuchaliśmy fragmentów „Pana Kuleczki” a dzieci wcieliły się w rolę animatorów i swoimi rączkami ożywiły pacynki - odtwórców głównych bohaterów.

Spotkanie autorskie zostało zrealizowane w ramach projektu nr 14 „Kulturalne spotkania w bibliotekach na Targówku Mieszkaniowym” sfinansowanego z budżetu partycypacyjnego.

start1 stop1 bwd1 fwd1

IBUK Libra