„Promyk szczęścia” – projekt Funduszu Animacji Kultury Drukuj

„Promyk szczęścia” to projekt Staromiejskiego Domu Kultury realizowany przy współudziale Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy, Biblioteki Publicznej im. Księdza Jana Twardowskiego w Dzielnicy Praga - Północ m.st. Warszawy oraz Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy. Projekt finansowany jest z Funduszu Animacji Kultury.

W ramach projektu realizowane będą zajęcia teatralno – muzyczne i plastyczne oparte na oryginalnym słuchowisku pt. „Promyk” ukazującym budzącą się przyjaźń między kompozytorem a szczeniakiem. Słuchowisko uczy empatii, niesienia pomocy, odpowiedzialności za drugą osobę. Producentem, reżyserem słuchowiska i odtwórcą głównej roli jest Paula Sadowska, a projekt płyty zrealizowała Aneta Kryszak. Obie artystki będą prowadzić wyżej wspomniane spotkania, które kierowane są do dzieci w wieku 6-11 lat i ich rodziców, opiekunów.

W Bibliotece Publicznej w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy odbędą się:

ZAJĘCIA TEATRALNO - MUZYCZNE
termin: 7 października 2017 roku,  godz. 12.00 - 14.00
miejsce: Czytelnia Naukowa nr I, ul. Św. Wincentego 85, Warszawa

„Zapraszamy dzieci z rodzicami do udziału w zabawach teatralno-muzycznych wokół przygód szczeniaka – bohatera nowego słuchowiska „Promyk”.

Wszyscy będziemy aktorami i muzykami tworzącymi opowieść. Reżyser słuchowiska pokaże, jak ono powstaje, aktor podkładający głos pod tytułowego bohatera zbuduje z nami improwizacje, a muzyk skomponuje z nami dźwięki do opowieści. Będzie to zabawa pełna ruchu, dźwięków i poznawania, czym jest przyjaźń, odpowiedzialność, empatia”.

Podczas zajęć nabyć będzie można płyty CD ze słuchowiskiem „Promyk”, wspierając tym samym zakup inkubatora dla Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu  - https://www.facebook.com/SluchowiskoPromyk/

ZAJĘCIA PLASTYCZNE
termin: 2 grudnia 2017 roku,  godz. 12.00 - 14.00
miejsce: Czytelnia Naukowa nr I, ul. Św. Wincentego 85, Warszawa

„Zapraszamy dzieci z rodzicami do udziału w zabawach plastyczno-ilustratorskich  wokół przygód szczeniaka – bohatera nowego słuchowiska „Promyk”.
Projektować będziemy postaci ze słuchowiska i przestrzeń (plastyczną) dla ich przygód.
Pani Aneta Kryszak – ilustratorka książek dla dzieci pokaże, jak stworzyła postać szczeniaka Promyka.

To tajemnica, ale… dzieci pewnie dostaną szkic Promyka w nagrodę za swoje plastyczne pomysły.
Będzie zabawa pełna ruchu, kolorów. Pomyślimy, jaki kolor ma przyjaźń!”

Zgłoszenia na zajęcia teatralno – muzyczne oraz plastyczne prosimy kierować na adres poczty elektronicznej: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Ilość miejsc ograniczona.

Serdecznie zapraszamy!