Wspaniałe wakacje w BD65 Drukuj

Letnia akcja pod hasłem „Lato w Mieście” w biblioteceWspaniałe wakacje w BD65 jak co roku cieszy się dużym powodzeniem wśród odwiedzających naszą placówkę czytelników. Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 65 zorganizowała cykl spotkań indywidualnych i grupowych pod hasłem „Wspaniałe lato w otoczeniu książek”.

Największym zainteresowaniem wśród młodzieży cieszyły się towarzyskie gry planszowe, dzięki którym ćwiczymy pamięć i rozwijamy zdolności manualne. Nasi mili goście rozgrywali turnieje z udziałem gier: Pędzących żółwi i Skubanych kurczaków.

Nie zabrakło również tradycyjnych gier takich jak: Szachy japońskie, Dobble, Nos w nos, Chińczyk, Grzybobranie, Kolorowy kod czy Warcaby. Zwolennicy puzzli układali piękne baśniowe układanki.

O nieco innym charakterze były spotkania dla dzieci związane z bezpieczeństwem w czasie wakacji. Nasi mili goście oglądając prezentację multimedialną i filmy edukacyjne poznali i przypomnieli sobie zasady bezpieczeństwa, jakie należy zachować podczas letnich wycieczek i wyjazdów. Zajęcia kończyły się konkursem - pracą plastyczną z nagrodami. Młodzi podróżnicy wykonali wspaniałe makiety ciekawych miejsc w Polsce polecanych na wakacyjne wojaże.

W czasie okresu urlopowego nie brakuje w bibliotece zwolenników letniego Internetu. Natomiast dla najmłodszych gości w Kąciku Małego Plastyka zawsze czekają wakacyjne kolorowanki, rebusy i zabawne łamigłówki. Wszyscy uczestnicy akcji „Lato w Mieście” otrzymują od nas słodkie upominki i kodeksy wakacyjnego bezpieczeństwa.

Życzymy wszystkim udanego odpoczynku!

start1 stop1 bwd1 fwd1

IBUK Libra