Gry, zabawy i „Kino Letnie” w Czytelni Naukowej Drukuj

W lipcu w ramach akcji „Lato w Mieście” Czytelnię Naukową Nr I dwukrotnie odwiedziły dzieci ze świetlicyGry, zabawy i Kino Letnie w Czytelni Naukowej „Chatka Puchatka” oraz dzieci z Spółdzielczego Domu Kultury „Jowisz”. Każda z grup skorzystała z innej oferty. Wszystkie dzieci chętnie obejrzały film „BYŁY SOBIE CZŁOWIEKI” którego akcja rozgrywa się dwa miliony lat temu. Bohaterem filmu jest młody małpolud o imieniu Edward, który spadł z drzewa na którym mieszkało całe plemię i złamał sobie przednią łapę. Żeby przeżyć Edward musiał nauczyć się wielu rzeczy.

Nauczył się chodzić na dwóch nogach, używać ognia i różnych narzędzi. Potrafił nawet zrobić…potrawkę z królika! Kiedy spotyka Lucy jego świat staje na głowie, a inne człowieki spadają z drzew. Uroczy, ciepły, pouczający film z przesłaniem dla widza w każdym wieku, śmieszy i bawi zarówno dużych i małych – często z tych samych powodów, co jest jego dużym plusem.

Na innych spotkaniach dzieci ze świetlicy grały również w gry, ponieważ w bibliotece mamy bardzo ciekawą ofertę gier planszowych. Posiadamy gry strategiczne, ekonomiczne, logiczne i imprezowe. Faworyci spotkań to: Pędzące żółwie, Dobble i Skubane kurczaki. Zagrzani rywalizacją zajmująco i wesoło spędzili czas ćwicząc współpracę w grupie, ucząc się przestrzegania zasad fair play i popularyzując trend na bywanie w bibliotece. A na koniec była zasłużona słodka niespodzianka dla wszystkich!!!

Lubisz rywalizację? Pragniesz przeżyć przygodę? Lubisz gry planszowe? To zapraszamy do biblioteki.

start1 stop1 bwd1 fwd1

IBUK Libra