„Rysunki i szkice” - wystawa prac Bożeny Michewicz w Czytelni Drukuj

Ten mały zbiór rysunków i szkiców, wybrany został z okresuwystawa prac Bożeny Michewicz w Czytelni największej aktywności twórczej. Spotkać tu można skrajności, szarości, tematykę ponurą, groźną ale także pełnie barw i ekspresję emocji. „Każdy z nich jest indywidualny, i każdy jest mój " - tak o swoich pracach mówi autorka.

Bożena Michewicz - pochodzi z Zawidza w woj. mazowieckim.

Miejscowości, która w historii zapisała się jako zagłębie rzeźbiarzy ludowych. W liceum plastycznym odbywała praktyki u pani Alfredy Krajewskiej, jednej z najbardziej znanych rzeźbiarek tamtego regionu, której prace wystawiane były w Polsce i za granicą. Pokochała wtedy pracę w drewnie, jednak życie przynosiło różne wyzwania, które wstrzymały dalszą naukę w tym kierunku. Potem przyszła fascynacja postacią, przenoszenie bryły człowieka na papier, eksperymentowanie ze światłem, i oczywiście portret.

Żena - plastyk, niespełniona rzeźbiarka, charakteryzatorka teatralno-filmowa, a na co dzień wizażystka, masażystka i wieczna optymistka.

start1 stop1 bwd1 fwd1

IBUK Libra