„Zima w Mieście 2017” w Bibliotece Drukuj

 

Relacja z Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 53

Dlaczego Islandia jest uważana za jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie? Jak wygląda życie leniwców i koali? Ile bramek strzelono w rekordowym pod tym względem meczu piłki nożnej? Czy można usmażyć omlet, siedząc na linie nad wodospadem Niagara?  To tylko kilka spośród wielu pytań, na które poznali odpowiedź uczestnicy organizowanego w naszej bibliotece programu „Zima w Mieście”.

W czasie ferii zimowych odwiedziły nas dzieci ze Szkół Podstawowych nr 42, 285, 277 i 84. Po ubiegłorocznej wyprawie w wyobraźni do Japonii, tym razem przygotowaliśmy dla uczniów prezentację multimedialną o Islandii. Dowiedzieli się, jak tam dolecieć i jakie atrakcje przyrodnicze warto zobaczyć. Poznali historię zasiedlenia wyspy. Rozmawialiśmy o tamtejszych zwierzętach, warunkach pogodowych i specjałach kulinarnych, m.in. o słynnym hakarl – sfermentowanym 6-miesięcznym mięsie rekina. Dzieci obejrzały również film o erupcji wulkanu Eyjafjallajökull w kwietniu 2010 roku i tryskającym co 5 minut gejzerze Strokkur. Zobaczyły także zdjęcia zórz polarnych oraz dowiedziały się wiele ciekawostek na temat tej wyspy i ludzi tam mieszkających.

Drugim tematem zajęć przygotowanych przez nas  na czas ferii były najrozmaitsze ciekawostki. Przybliżaliśmy naszym młodym gościom interesujące informacje o zwierzętach, książkach, sporcie, historii, rekordach Guinessa i na wiele innych tematów…

W związku ze Światowym Dniem Kota (17 lutego) jedne zajęcia poświęciliśmy w dużej mierze właśnie tym zwierzętom. Omawialiśmy wygląd i zachowanie kilkudziesięciu ras, m.in. kotów zwisłouchych, norweskich leśnych, sfinksów i munchkinów.

Poza tym w czasie ferii można było u nas pograć w wiele gier planszowych i towarzyskich jak również skorzystać z Internetu.

 

 

  
 

IBUK Libra

DKK na Targówku

 

Dyskusje na temat...

   

WPEK

wpek

Facebook

   

Instytucje

   

`