Bajki o smokach, rycerzach… i nie tylko Drukuj

W dniu 10 grudnia w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 65 odbyły się warsztaty realizowane metodą KLANZY wspomagające rozwój emocjonalno – społeczny dziecka w oparciu o teksty literackie. W zajęciach prowadzonych przez panie Annę Sadowską, Grażynę Sobieską–Szostakiewicz – trenerki szkoleniowe Polskiego Towarzystwa Pedagogów i Animatorów KLANZA oraz wolontariuszki, uczestniczyli uczniowie trzeciej klasy ze Szkoły Podstawowej nr 285 im. Jana Marcina Szancera.

„Bajki o smokach i rycerzach” to utwór literacki, na podstawie którego przeprowadzono warsztaty. Duży nacisk podczas całego spotkania położony został na pracę zespołową. Zajęcia przeplatane były licznymi zabawami (np. To ta gra, zrób to co ja). Dzieci wspólnie wykonały książeczkę dobrych słów i myśli, którą w szkole będą mogły na bieżąco uzupełniać miłymi słowami  i często do niej zaglądać.

Spotkanie minęło w radosnej atmosferze, uczniowie wyrazi chęć uczestniczenia w kolejnych zajęciach, co nas niezmiernie cieszy.

Pragniemy serdecznie podziękować paniom Annie Sadowskiej, Grażynie Sobieskiej-Szostakiewicz i wolontariuszkom za bezinteresowną pomoc i przeprowadzenie warsztatów.

start1 stop1 bwd1 fwd1

IBUK Libra