Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 98 Drukuj

poniedziałek - piątek: 10.00 - 19.00

start1 stop1 bwd1 fwd1

O Bibliotece
Wypożyczalnia nr 98 może pochwalić się pokaźnym zbiorem literatury w językach obcych.
Największą jego część stanowią książki wydane w języku angielskim – jest to zarówno klasyka, jak i literatura najnowsza, a także książki dla dzieci i młodzieży oraz literatura popularnonaukowa.
Drugim co do wielkości zbiorem jest literatura w języku niemieckim, przeważnie beletrystyka.
Zapraszamy także do wypożyczania książek w języku francuskim, zwłaszcza romansów i kryminałów, a także wydawnictw w języku czeskim, wśród których znajdą Państwo książki dla dzieci oraz pozycje współczesnych pisarzy czeskich, a także – bardzo lubianego zarówno w Polsce, jak i u naszych południowych sąsiadów – Mariusza Szczygła.
Od 2013 roku zapraszamy także do wypożyczania książek w języku rosyjskim.
Mamy nadzieję, że wciąż powiększający się zbiór książek obcojęzycznych ułatwi Państwu naukę języków obcych oraz pozwoli zapoznać się w oryginale z twórczością ulubionych autorów.

Placówka prenumeruje 14 tytułów czasopism, które udostępnia na miejscu i wypożycza do domu.

W godzinach pracy biblioteki Czytelnicy mają możliwość korzystania z Internetu jak również z drukarki, nagrywarki CD/DVD oraz skanera. Do ich dyspozycji jest 6 stanowisk komputerowych.

Biblioteka jest po generalnym remoncie – sala biblioteczna jest jasna, przestronna, utrzymana w ciepłych kolorach, co z pewnością zwiększa jej funkcjonalność, a czytelnikom pozwala nacieszyć oko.

IBUK Libra

DKK na Targówku