Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 2 Drukuj

w2s
start1 stop1 bwd1 fwd1

Udostępnianie
Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 2 to jedna z najstarszych bibliotek Warszawy. Swoje zbiory mieszkańcom Bródna udostępnia od 1945 r. Użytkownikiem biblioteki może zostać każda osoba mająca ukończone 18 lat. Zapis czytelnika odbywa się na podstawie dokumentu tożsamości. W przypadku osób niepełnoletnich zgłoszenie rejestracyjne podpisuje rodzic lub opiekun.

Zbiory
Księgozbiór biblioteki stale dopełniany nowościami liczy ok. 25 tys. woluminów. Bogatą kolekcję księgozbioru stanowią książki beletrystyczne. Mniejszy ilościowo lecz równie bogaty jest dział popularnonaukowy (książki z zakresu historii, nauk ekonomicznych, psychologii, socjologii). Wychodząc naprzeciw potrzebom użytkowników i starając się je zaspokoić Wypożyczalnia udostępnia dwanaście tytułów czasopism (Claudia, Cztery Kąty, Działkowiec, Newsweek, Polityka, Poradnik Domowy, Przekrój, Świat Kobiety, Twój Styl, Wprost, Zwierciadło, Żyjmy Dłużej).

Inne formy działalności
W bibliotece można również korzystać z Internetu, drukarki, nagrywarki CD/DVD. W galerii U bibliotekarek prezentowane są wystawy malarskie, fotograficzne artystów zajmujących się sztuką zawodowo oraz artystów amatorów.

IBUK Libra

DKK na Targówku